O mnie

O mnie:
Cześć, jestem Szczepan (lub Pepe jeśli wolicie). Trochę podróżnik, trochę fotograf, trochę doktorant, trochę marzyciel, trochę idealista a trochę realista, trochę wszystko na raz i trochę żadne z osobna. Znajomi mówią o mnie: "Umysł ścisły o duszy humanisty", uzależniony od czekolady której nigdy nie odmawiam. Generalnie pozytywny człek.

Urodziłem się w Krakowie i tam spędziłem większość swojego życia. Podążając za miłością trafiłem do Warszawy. Miłość się skończyła a ja zostałem, jednak nie na długo. Pewnego dnia jak wielu innych ludzi, zrezygnowałem ze swojej ciepłej posady za biurkiem i udałem się w daleką podróż. Los rzucił mnie na Alaskę, piękną, dziką, niezbadaną, wciąż nieodkrytą krainę niedźwiedzi, śnieżnych szczytów, bezkresnych pustkowi i miejsc, które ktoś niczym za pociągnięciem zaczarowanego pędzla namalował na końcu świata. Tam zaczęło się moje prawdziwe życie, wędrówka która trwa po dziś dzień.

Podróże:
Dotychczas przemierzyłem blisko 70 państw na świecie i z każdym kolejnym rokiem lista ta się powiększa. Nie chodzi tu oczywiście o puste, nic nieznaczące liczby ale o odkrywanie świata, poznawanie jego najdalszych zakątków i spotykanie niezwykłych ludzi od których można się czegoś dowiedzieć i nauczyć. W podróżach i w życiu staram się więcej słuchać niż mówić, stąd rzadko opowiadam o swoich przygodach. Te zapisuje na papier i mam nadzieję, że wkrótce będę mógł się z Wami nimi podzielić. 

Obecnie: Pracuję jako przewodnik na islandzkich lodowcach.

0 comments :

Post a Comment